Yuppi

Inspiracje weselne

W ostatnim czasie mieliśmy okazję porozmawiać z wieloma parami młodymi, zarówno tymi przed swoim wielkim dniem, jak i z tymi już po sakramentalnym tak. Staraliśmy się uzyskać informację, z jakimi problemami i dylematami się mierzą podczas planowania wesela, a najbardziej interesował nas zakres dekoracji.

Oczywiście wiele par, które nie miały wypatrzonego stylu, to właśnie z jego wyborem miały problem, jednak okazało się, że jest jedna dość zapomniana czynność dekoracyjna podczas ślubu, o której na początku się nie myśli, a w momencie przebłysku cuduje, wymyśla i niepotrzebnie stresuje. A przecież dekorowanie powinno być samą przyjemnością. Chodzi tutaj o weselne dekoracje domu i to właśnie tym tematem dziś zajmiemy się w YUPPI Blogu.Postaramy się odpowiedzieć na Wasze najczęściej zadawane pytanie: Jak udekorować, wejście do domu, mieszkania, aby wyglądało pięknie, stylowo i bez kiczu.

Zacząć powinniśmy od tego, w jakim stylu ma być nasz cały ślub i wesele. Jeśli marzymy o pięknych kadrach aparatu czy kamery, warto zadbać o to, aby dekoracje ślubne zarówno w kościele, sali weselnej, jak i w domu, były po prostu spójne i tworzyły razem piękną harmonię, którą później zobaczymy na fotografiach ślubnych czy filmie, który przypomni nam o tych pięknych chwilach.

Tak więc zacznij od stylu i budżetu, jaki chcesz poświęcić na dekoracje domu czy mieszkania.
Dekorowania możemy podzielić na kilka kategorii, które bez wątpienia można łączyć, byle z umiarem :)

1. Drzwi

Ozdoby weselne na drzwi to chyba najbardziej praktyczny sposób, aby podkreślić miejsce zamieszkania Panny Młodej i Pana Młodego. A drzwi przecież mamy w każdym domu czy mieszkaniu. Na drzwiach świetnie sprawdzą się wianki, zarówno kwiatowe, jak i ze wstążek czy na przykład liści, jeśli ślub organizowany jest jesienią i taki motyw przewodni znajdzie się, chociażby na weselnym stole.Zainspiruj się!

Pięknym elementem dekoracyjnym drzwi, będą także łapacze snów i makramy, które w 2020 roku zdobyły serca wielu Panien Młodych i na pewno pokażą się nie jeden raz na ślubach w 2021. Makramy i łapacze snów, wspaniale pasują do ślubu w stylu boho, rustykalnym czy wiejskim. Ich delikatność i naturalność okazana w pięknej prostocie wspaniale kontrastują z ciemnymi drewnianymi drzwiami. Co ważne, taką dekorację można wykorzystać jako fajną ozdobę do mieszkania, która będzie świetną pamiątką z Waszego ślubu.

2. Schody

Pary Młode, które mieszkają w domach z zewnętrznymi schodami, oczywiście mogą wykorzystać je do aranżacji ślubnej. Jeśli Wasz wielki dzień zaplanowaliście na wiosenno-letnie miesiące, przepięknie będą wyglądały girlandy ze świeżych kwiatów, podkreślone delikatną wstążką czy jutowym pasem.Schody to przeważnie także poręcze. Do ich ustrojenia możecie wykorzystać wstążki, balony, czy pojedyncze kwiaty.Ci, których powiedzieć sobie TAK na całe życie, zaplanowali na jesień lub zimę polecamy wykorzystać światło. Zimniejsze miesiące mają to do siebie, że sprawiają, że szybciej zapada zmrok. Warto to wykorzystać właśnie w dekorowaniu domu Państwa Młodych. Przepięknie sprawdzą się w tym przypadku girlandy z lampek lub naturalne świece, lub pochodnie.3. Chodnik

Ważnym elementem jest sama trasa przejścia Pary Młodej do ślubnego auta. Możliwości jest naprawdę sporo, od klasycznego czerwonego dywanu, który możecie wynająć w lokalnych wypożyczalniach, albo po prostu zrobić go z czerwonych płatków róż.


Weselne wielkie wyjście z domu, może być również okraszone blaskiem świec, które porozstawiacie na swojej trasie. Pięknie odbijać światło będą szklane lub kryształowe, duże świeczniki.

Przeczytaj także:
© Copyrights 2019 Yuppi  |  Polityka prywatności Agencja Interaktywna Sun Group