Yuppi

Rola druhny na ślubie i weselu.

Zaproszenie do bycia druhną to wspaniały zaszczyt. Jeśli jednak nigdy wcześniej nie myślałaś o druhnach w swoim wielkim dniu, ani nie byłaś wcześniej jedną z nich, może się to wydać wielkim wyzwaniem. Nie martw się, właśnie w tym momencie dowiesz się, kim jest druhna i jakie zadania na nią czekają podczas przygotowań do ślubu oraz tego wyjątkowego dnia.

Poznaj obowiązki druhen w dniu ślubu:

Kim jest druhna? Historia druhny różni się w zależności od kultury, religii i okresów. We wczesnych czasach rzymskich druhny tworzyły, swego rodzaju damskie grupy wsparcia Panny Młodej :) Niczym oddział dumnych żołnierzy maszerowały obok, aby towarzyszyć pannie młodej w drodze, do wioski pana młodego. Ta „tarcza ochronna” podobnie ubranych druhen miała interweniować, gdyby jacyś mściwi zalotnicy próbowali ukraść jej posag.

Wydaje się jednak, że zachodnia tradycja druhny wywodzi się, z późniejszego prawa rzymskiego. Prawo to wymagało dziesięciu świadków na weselu, aby przechytrzyć złe duchy, które miały uczestniczyć w ceremoniach ślubnych. 

Ślubny poranek druhny.

Druhny powinny być przy Pannie Młodej od samego początku jej zadań ślubnych. Ważne, aby towarzyszyły szczególnie podczas wyboru sukni ślubnej i dodatków. To właśnie do druhen należy obowiązek idealnego wyglądu Panny Młodej. Niezwykle ważnym zadaniem okazuje się znajomość sukni ślubnej, jej kroju, układu, szwów i wszystkich wad i zalet. Ta wiedza może okazać się niezbędna w krytycznych momentach, kiedy wymagane będą szybkie korekty w ostatniej chwili. Co więcej, druhny powinny zadbać o to, aby w torbie podręcznej mieć zawsze igłę krawiecką i białą nić, odpowiadającą barwie sukni ślubnej. Druhny jeszcze przed ubraniem Panny Młodej muszą zadbać o właściwe przechowywanie sukni i dodatków, tak aby nie pojawiły się niechciane zagniecenia czy uszkodzenia.Druhny powinny wybrać między sobą, o ile nie zrobi to Panna Młoda, swoją przywódczynię, czyli szefa, który dopilnuje wszystkiego i zapnie na ostatni guzik. Rola druhny honorowej jest ogromna, dlatego warto poznać zadania, jakie będą leżały na jej barkach. To właśnie ona będzie prawą ręką Młodej podczas całego wydarzenia.

Co należy do obowiązków druhny honorowej?

Rano w dniu ślubu musisz upewnić się, że wszyscy są tam, gdzie powinni być.

Twoje inne obowiązki druhny rano obejmują:
·        Przybądź do domu Panny Młodej z dużym zapasem czasu, aby koordynować pracę fryzjerów i wizażystów.
·        Bądź pod ręką, aby pomóc w ubiorze młodszych druhen.
·        Opieka nad torebką dla panny młodej. Trzymaj pod ręką chusteczki higieniczne, bibułę i błyszczyk / szminkę do poprawek przez cały dzień.Zalecamy również zapakowanie "zestawu ratunkowego'' na poranek - może to obejmować plastry, środek ratunkowy i zestaw do szycia na wypadek awarii garderoby.
Obowiązki druhny podczas ceremonii ślubnej.

Kiedy pojawi się Panna Młoda, druhna honorowa będzie musiała upewnić się, że wszystkie młodsze druhny znajdują się na właściwej pozycji. Jeśli podczas odprowadzenia do ołtarza Panny Młodej uczestniczyć w tym będą młode dziewczynki z kwiatami, druhna powinna uspokoić podekscytowane dzieci i jeszcze raz wytłumaczyć im ich rolę w tym momencie ceremonii.Dokonaj niezbędnych poprawek w welonie i sukni Panny Młodej, aby wyglądała absolutnie cudownie podczas jej wielkiego wejście. Wszystkie oczy będą skierowane na nią.

Druhny mają również bardzo specyficzne obowiązki.

Dopilnuj, aby dziewczęta z kwiatkami wiedziały, gdzie siedzą ich rodzice, aby po wielkim wejściu Panny Młodej mogły samodzielnie i bez chaosu udać się do swoich opiekunów.
Gdy Panna Młoda dołączy do Pana Młodego, druhna honorowa opiekuje się bukietem ślubnym podczas trwania nabożeństwa czy przysięgi małżeńskiej.

Kiedy Para podpisuje dokumenty ślubne, druhna honorowa pełni funkcję świadkowej i towarzyszy młodym podczas tego uroczystego elementu, następnie sama składa podpis na dokumentach, jako poświadczenie zawarcia związku przez swoich przyjaciół. Podobny obowiązek ma drużba, czyli świadek od strony Pana Młodego.Opuszczając miejsce ceremonii, druhna honorowa wraz z drużbą honorowym zajmują stanowisko za Młodą Parą. Następnie za nimi ustawiają się młode druhny i drużby. 

Rola druhny na przyjęciu weselnym.

Na przyjęciu panna młoda może chcieć, aby druhna była przy niej podczas składania życzeń i wręczana prezentów. W tym momencie wyznaczona druhna powinna zaopiekować się bukietem ślubnym. Warto pamiętać także o odpowiedniej pielęgnacji bukietu podczas wesela. Upewnij się jeszcze przed przyjęciem, że został przygotowany wazon ze świeżą wodą i wyznacz bezpieczne miejsce na jego ekspozycję. 

Drużyna honorowa powinna również krążyć wśród gości podczas przyjęcia, upewniając się, że dobrze się bawią. 

Przemówienia na weselu a druhny.

Chociaż przemówienia na przyjęciu należą na ogół do męskich przywilejów, Panna Młoda  i druhny coraz częściej wygłaszają uroczyste mowy. Jako druhna honorowa przygotuj wyjątkowe przemówienie dla Pary Młodej, które będzie dla nich wspaniałą niespodzianką i podziękowaniem za wybór Ciebie na druhnę.

Koniec wesela - rola druhny

Kiedy para wychodzi pod koniec nocy weselnej, druhna powinna być pod ręką, aby zająć się suknią Panny Młodej i pomóc jej w zdjęciu odzienia.
Przeczytaj także:
© Copyrights 2019 Yuppi  |  Polityka prywatności Agencja Interaktywna Sun Group