Yuppi

Motyw przewodni ślubu - od czego zacząć?

Planując swoją uroczystość weselną, wszystkim młodym parom zależy na tym, aby na długo zapadła ona w pamięć zaproszonym gościom. Narzeczeni pragną, aby goście byli zachwyceni wystrojem sali, żeby wspominalio atmosferę, która panowała na przyjęciu weselnym, jak udana była zabawa oraz jakie były atrakcje przygotowane przez nowożeńców.

Na rynku dostępnych jest wiele przeróżnych i w rozmaitych kolorach dekoracji i gadżetów, które mogą posłużyć do wystroju sali weselnej, samochodu nowożeńców, czy miejsca, w którym udzielany będzie ślub. Jeśli zasobność portfela nowożeńców na to pozwala, to można oczywiście wynająć specjalistyczną firmę dekoratorską oraz pracownię florystyczną, które to za parę młodą wykonają.Ale czy para młoda będzie dekorować sama, czy też zda się na firmę dekorującą, to i tak powinna określić styl i wybrać kolorystykę planowanego wystroju.  Zanim zacznie się
kupować dekoracje, trzeba zastanowić się jaki ma być motyw przewodni ślubu i przyjęcia weselnego.

Planowanie trzeba zacząć już w momencie wyboru miejsca wesela, czyli stołów weselnych i fasonu sukni ślubnej.Jeśli nie wiecie od czego zacząć, to proponujemy kilka wskazówek jak sobie z tym problemem poradzić.
 
  1. Lista rzeczy.
Należy sporządzić listę rzeczy, które wybraliście, jako te niezbędne na waszym weselu. Lista powinna zawierać wszystko, to co wam się podoba i absolutnie musicie mieć na własnym ślubie: od rodzaju zaproszeń, kwiatów, podziękowań dla gości, fasonu sukni, fryzury itp. Następnym krokiem jest wybór takich elementów, aby one dobrze się ze sobą komponowały. Trzeba pamiętać o tym, że np. jeśli przyjęcie weselne odbywać się ma w eleganckiej sali pałacowej, to nie na miejscu będą proste, rustykalne dekoracje ze słoneczników i skromny fason sukienki panny młodej.
 
  1. Pora roku, w której planuje się ślub.
Ustalenie daty ślubu, jest bardzo istotne i może pomóc w wyborze stylu wesela. Różne pory roku dobrze pasują do poszczególnych stylów - na przykład letnie wesela mogą przypominać przyjęcia w ogrodzie, czy też wycieczki na plażę, podczas, gdy wesel odbywające się zimą, wymagają bardziej przytulnych pomieszczeń np. z kominkiem i odpowiednich do tego dekoracji.


 
  1. Miejsce, w którym planuje się przyjęcie weselne.
Ustalenie, gdzie będzie odbywać się przyjęcie weselne może zainspirować młodą parę do wyboru stylu wesela. Każde miejsce ma swój własny klimat i dobrze by było, aby wybrany styl dobrze się z nim komponował. Jeśli zarezerwowaliście salę balową z kolumnamii, malowanymi sufitami, to pomyśleć można o wyborze motywu ślubnego w stylu vintage. Jeśli planujecie wesele w nowoczesnym, eleganckim lokalu, to wszystkie elementy wystroju też powinny mieć charakter nowoczesny i to począwszy od nowoczesnych florystycznych kompozycji na stołach, takiej też wiązanki ślubnej, aż po geometryczne nadruki na zaproszeniach.
 
  1. Ulubiony styl.
Rozejrzyj się po własnym domu. Sposób, w jaki dekorujesz swój dom, mówi wiele o twoim stylu. Przyjrzyj się przestrzeni, w której lubisz przebywać, z której jesteś najbardziej dumna, zajrzyj do szafy, jaka kolorystyka i fasony ubrań przeważają, i zanotuj. Notatki pomogą w określeniu jaki jest twój styl i jakie kolory preferujesz. Ludzie lubiący wiele bibelotów w swoim otoczeniu, będą się na pewno lepiej czuli w przeładowanej dekoracjami sali weselnej niż osoby lubiące puste, „sterylne”, minimalistycznie urządzone pomieszczenia. Podobnie jest z kolorystyką ubiorów. Jeśli preferujesz prostą elegancję w stonowanych barwach, to wybierz subtelne srebro, biel, popiele, a nie bordowe czy złote kolory wystroju sali weselnej. Podobnie jest z barwą i formą wiązanek ślubnych. Tylko taka zgodność z własnym stylem sprawi, że w ten najważniejszy dzień w życiu będziecie się dobrze czuć i mile go wspominać.


 
  1. Zobacz inne wesela.
Dużą pomocą w wyborze stylu własnego wesela jest pooglądanie przygotowań przedweselnych w różnych lokalach i salach bankietowych i weselnych. To zdecydowanie może być pomocne, jeśli chodzi o znalezienie inspiracjidla wystroju własnego przyjęcia. W Internecie jest wiele zdjęć z różnych aranżacji sal. Można dzięki temu wybrać najbardziej wam odpowiadające elementy i je u siebie wykorzystać
 
  1. Pomyśl, jakie masz zainteresowania.
Wiele par zastanawia się, jak ma wyglądać ich wesele. Czy ma być w jakimś określonym stylu np.: rustykalnym, eleganckim lub boho. Inne pary idą o krok dalej biorąc ślub podczas skoku ze spadochronem czy nurkując pod wodą. Przyjęcia weselne dostosowane są wówczas do takich okoliczności. Można zorganizować przyjęcie weselne zainspirowane jakimś tematem, może to być np. wesele w ogrodzie przy ognisku w strojach cygańskich lub w stylu i strojach z lat 30-tych czy też antycznych.

Pozwól swojej pasji zainspirować wszystko, od wystroju wesela, po ubranie gości weselnych.Pamiętaj, że wesele to święto twoje i twojego partnera. W pogoni za uszczęśliwieniem gości, nie zapomniej że to Wasz Najważniejszy Dzień!
 
Przeczytaj także:
© Copyrights 2019 Yuppi  |  Polityka prywatności Agencja Interaktywna Sun Group