Yuppi

Balonowe zabawy

Balony to niedrogi i przyjemny sposób na zabawę dla dzieci. Dają wiele możliwości wspaniałych gier i zajęć, które mogą zapełnić każdy dzień spędzony w domu.

1. NIESPODZIANKA
Wysadzaj w powietrze wiele balonów, wypełniając je przysmakami, takimi jak małe lizaki, drobiazgi, notatki, konfetti i zabawki. Niech dzieciaki nieźle się napracują, aby przebić balony i otrzymać niespodzianki. To świetna zabawa zarówno w rodzinnym gronie, jak i na przyjęciu urodzinowym, z okazji Dnia Dziecka czy podczas świąt.2. BALONOWY TENIS
Za pomocą papierowych talerzy i kilku połączonych słomek stwórzcie razem kolorowe rakiety tenisowe. Oczyść największy w domu pokój, aby zapobiec potknięć i przewróceń. Nadmuchajcie balony i zagrajcie w tenisa halowego, uderzając w balon tam i powrotem. Możecie zrobić rozgrywkę w domowego balonowego squasha, niech każdy z Was weźmie po jednym nadmuchanym balonie. Wygrywa ten, kto najwięcej razy odbije balon o ścianę. To świetna zabawa, z której możecie zrobić prawdziwy turniej z nagrodami, pucharami i medalami.

3. CHROŃ SWÓJ BALON
Świetna aktywność dla większych grupy liczącej 5 lub więcej osób. Daj każdemu dziecku balon i sznurek o długości około metra. Niech każdy nadmucha swój balon, końcówkę zwiąże sznurkiem i zawiąże wokół kostki. Gra polega na tym, że każdy z uczestników musi chronić swój balon przez przebiciem. Zwycięzcą jest ostatni niezniszczony balon.4. KTO PIERWSZY DO METY!
Gra dla 2 lub więcej osób. Zaznacz w domu linię startową i metę. Następnie nadmuchaj tyle balonów ile uczestników. Każdy z nich niech umieści balon między kolanami. Zabawa, polega na dotarciu do mety, nie upuszczając balonu. Wygrywa pierwsza osoba na mecie z balonem między kolanami! Jeśli Wasza rodzina jest liczna, możecie zrobić sztafetę z przekazywaniem balonu.

5. WYŚCIG Z BALONEM
Jeśli masz co najmniej 6 dzieci, podziel je na równe grupy i ustaw je równolegle, każde dziecko w odległości około pół metra od siebie. Daj osobie na końcu napompowany balon. Po wywołaniu startu zespoły muszą przepuścić balon pod nogami, a następnie nad głową następnej osoby, aż dotrze do pierwszej osoby na linii. Zwycięska drużyna jako pierwsza podnosi balon z przodu linii.

6. UTRZYMAJ BALON W POWIETRZU
Klasyczna gra balonowa idealna do zabawy w pomieszczeniu, której celem jest po prostu utrzymanie balonu w powietrzu i niedopuszczenie do zetknięcia się jego z ziemią. Upewnij się, że masz odpowiednią przestrzeń, wolną od delikatnych przedmiotów i niezawadzających w ruchu. To świetna gra do głośnej, przezabawnej muzyki imprezowej.7. BALON NA ŁYŻCE
Świetna gra dla dwóch lub większej ilości dzieci. Zabawa przypominam tą z użyciem łyżek i jaj, ale zamiast tego użyj drewnianych łyżek i balonów. Dzieciaki muszą balansować balonem na łyżce tak, aby nie spadł i pokonać dystans do wyznaczonej mety. Jeśli balon spadnie na ziemię lub pęknie, uczestnik musi wrócić na start i spróbować ponownie.

8. BALONOWE STWORY
Przygotuj wiele balonów, markery, naklejki i inne dekoracje, które będzie można przykleić do balona. Aby utrzymać balon na stole, przyklej go z jednej strony taśmą dwustronną do blatu. Pamiętaj! Nie przesadź z taśmą, tak aby można było ją później swobodnie odkleić od mebla. Rzuć hasło: Robimy roboty! Niech dzieci stworzą ciekawe postaci, którymi później możecie się wspólnie bawić i układać ciekawe historie.
Fajnym pomysłem jest stworzenie całej scenografii z balonów – domki, kwiatki, postaci i nagranie BALONOWEGO FILMU!9. BALONOWA MOC
Zabawa i nauka często łączą się w parę! Balonowa moc to idealna gra, aby nauczyć dzieci, że dana czynność wywołuje skutek. Znajdź lekką piłkę, najlepiej od ping ponga lub podobną toczącą się zabawkę (może być kulka z papieru). Ustaw ją na gładkiej, płaskiej powierzchni. Napompuj balon, a następnie wypuść powietrze, kierując otwór balonu w stronę piłki. Wow! Dzięki pędowi powietrza nasza piłka zaczęła się toczyć! Co powiecie na zawody! Napompujcie dwa balony, jeden dla Ciebie, drugi dla Twojego dziecka. Wyznaczcie start i połóżcie na nim po jednej piłce na uczestnika. Na 3, 2, 1 Start! Każdy z Was wypuszcza powietrze napędzając piłkę. Kogo piłeczka dalej się zatoczy, ten wygrywa.10. BALONOWY PICASSO
Przygotuj duży arkusz papieru, a następnie nadmuchaj z dziećmi kilka balonów. Pamiętaj, aby były one wypełnione powietrzem w różnym stopniu, dzięki temu osiągniesz wiele wielkości. Przygotuj kilka misek i wlej do nich farby akrylowe. Zamocz w farbie balon i odciśnij go na papierze, pokazując jak można stworzyć prawdziwe dzieło sztuki.Balony to świetna zabawa! Aby uatrakcyjnić wspólny czas razem przygotuj dla dzieci nagrody, na przykład torebki ze słodyczami, czy małymi drobiazgami.

Mam nadzieję, że skorzystasz z naszych propozycji!

Zostań z nami na dłużej. Obserwuj YUPPI w mediach społecznościowych i bądź pierwszy w NOWOŚCIACH #BAWSIĘWDOMU

Napisz do nas wiadomość prywatną na Facebooku o treści CZEŚĆ YUPPI a otrzymasz kod rabatowy -15% na wszystkie artykuły w naszym sklepie!

Przeczytaj także:
© Copyrights 2019 Yuppi  |  Polityka prywatności Agencja Interaktywna Sun Group