Yuppi

Odmrażanie ślubne fajne – praktyka nijaka.

YUPPI od 6 czerwca można organizować wesela, na których bawić będzie się maksymalnie 150 osób, jednak z obostrzeniami. Dowiedź się więcej komu i na jakich warunkach przysługuje prawo do organizacji przyjęcia weselnego. Czy warto je organizować?

Koronawirus od kilku miesięcy sieje strach na całym świecie. Większość krajów wprowadziło ograniczenia w przemieszczaniu się, czy obowiązek zasłaniania twarzy. Również w Polsce, mogliśmy w ostatnich tygodniach odczuć dyskomfort spowodowany zagrożeniem Covid-19.


Bez wątpienia koronawirus wprowadził do naszego życia niezły zamęt i odebrał część szczęścia, którym owiany miał być ten Wasz dzień, planowany latami. Wielki ślub jak z bajki. Bajka dla wielu jednak okazała się niezłym rozczarowaniem, kiedy to dopięte na ostatni guzik przyjęcie, nie mogło być zrealizowane. W sieci ukazało się wiele gifów i memów z Parami Młodymi w maseczkach, czy w pustych kościołach z przyczepionymi do ławek wizerunkami najbliższych. Nie ucierpieli tylko młodzi.

Po kieszeni dostała także branża rozrywkowa, w tym ta nasza – ślubna. Nie było wiadomo co dalej. Kiedy wrócimy do normalności i jak będzie wyglądać ta nowa rzeczywistość.
Dziś już wiemy, że nowe przepisy pozwalają nam na wesele w gronie max 150 osób i fajnie, super i bez maseczek, choć tu należy powstawiać *.Pamiętać należy także, że podczas wesela musimy zachować odległość 2 metrów od siebie, a o tym, czy w ogóle nasze przyjęcie się odbędzie, ma decydować miejsce na mapie i Główny Inspektorat Sanitarny, który może nakazać nam zasłonić nos i usta podczas wesela, a nawet go zakazać.

Jak to ma wyglądać w praktyce?Czy Para Młoda ma złożyć wniosek o to, aby otrzymać zgodę na wesele?
Kto dokładnie będzie to oceniał i na jakich podstawach?
Kiedy otrzymamy odpowiedź, jeśli już dzisiaj tygodniami czekamy na dokumenty z różnych instytucji.
Czy to nie wprowadzi kolejnego zamętu w naszych głowach i zniechęci nas do podejmowania się wesela w tych trudnych czasach?Pytania niby właściwe, ciekawe i ważne – jednak obecnie retoryczne…

Odmrażanie ślubne fajne – praktyka nijaka.

Wesele to nic innego jak świętowanie połączenia się dwóch rodzin. Radość, zabawa i pełna sielanka. Czym się charakteryzuje takie spotkanie? Oczywiście dobrym jedzeniem, syto zastawionymi stołami, trunkami i słodkościami i wywijaniem na parkiecie.

Jak jednak z tego korzystać z zasłoniętymi ustami, kiedy tak naprawdę siada się przy stole, aby jeść, pić i rozmawiać przy tym z innymi. Ok, z pełnymi ustami się nie rozmawia! Jednak ciężko mi sobie wyobrazić obraz osób siedzących od siebie 2 metry w każdą stronę i na sygnał – JEMY zdejmujemy maseczki – wszyscy zaczynają jeść i czekają aż skończy ostatnia osoba, aby ogłosić sygnał – ROZMAWIAMY zakładamy maseczki. Wesele rodem - stołówka wojskowa.

Baczność, spocznij, jedź, skończ, baczność, odejdź ,tańcz, wróć, maseczka, siedź, jedź.Nieco lepiej ma się to do parkietu.

Niestety pociągu jeszcze nie zrobimy, ale taneczne Kaczuchy? Czemu nie! Pojawia się tutaj jednak inny problem. Czy sala, na której ma odbywać się impreza, pomieści nas minimum cztery razy więcej? Bo przecież 2 metry odległości, w każdym kierunku i od każdego. Paranoja.

Kończąc

Dziś nieco sarkastycznie, ale i realistycznie. Nie da się ukryć, że przepisy, jakie ograniczają nasze spotkania, są bez wątpienia nieprzemyślane. Nie jesteśmy w stanie zorganizować wymarzonego dnia w taki sposób, bo ani nie będzie to fajne, ani miłe. A przecież o MIŁOŚĆ tu chodzi i radość.
Doceniamy osoby, które podejmują decyzję o ślubie mimo wszystko, bo przecież nie o imprezę chodzi a uczucia. Jednak ubolewamy, że w tym Waszym wspaniałym dniu zabraknie tyle elementów, które wpłynęłyby na Wasze szczęście.Jestem z WAMI Młodzi jak i Firmy, które liczą teraz każdy grosz aby, mam nadzieję już niedługo mogły dawać piękne wspomniania, zabawę i radość, a nie upaść. Czekam na realistyczne podejście władz, które chyba nigdy nie brały ślubu i nie uczestniczyły w weselach. 
Przeczytaj także:
© Copyrights 2019 Yuppi  |  Polityka prywatności Agencja Interaktywna Sun Group