Yuppi

Balony przyjazne środowisku?

Przyjęcie nie byłoby przyjęciem bez balonów! Szczególnie te dla naszych małych pociech czy podczas ślubnego szaleństwa. Jednak czy piękne balony to niebezpieczeństwo dla środowiska? Postanowiliśmy sprawdzić czy oferowane w wielu sklepach eco balony to fakt czy mit! A także dać Wam nieco wiedzy i inspiracji do wykonania świetnych zdjęć – właśnie z balonami i naturą w tle!Czy balony lateksowe są naturalne?

Balony lateksowe wykonane są z naturalnego lateksu kauczukowego (NRL) , który jest zbierany z drzew kauczukowych Hevea Brasiliensis  Pará, które są uprawiane w niektórych obszarach tropiku i są w pełni zrównoważone.

Balon gumowy zaczyna się rozkładać od momentu jego wytworzenia i kontaktu z naturalnymi elementami. Rozkład jest gwałtownie przyspieszany, gdy balon jest napompowany i wystawiony na działanie promieni słonecznych i tlenu.Ten proces rozkładu powoduje utlenienie się balonu. Utlenianie rozpoczyna się w ciągu około godziny od nadmuchania i jest widoczne w niektórych typach balonów jako mętny lub zamglony wygląd.

W taki sam sposób, jak drewno z drzewa gnije, lateksowy balon jest wytwarzany z soku drzewa i rozpada się w ten sam sposób.
Ostatnie testy biodegradowalności potwierdziły, że balony z naturalnej gumy ulegają biodegradacji do około 90% w ciągu 2 lat, w warunkach testowych.Czy można wypuszczać balony „w niebo”?
 
Balony jak większość rzeczy, które nas otaczają mogą stać się zagrożeniem dla środowiska. Pomimo faktu, że są wykonane z naturalnego lateksu należy pamiętać, że mogą szybciej spowodować szkodę dla zwierząt czy roślin, niż się rozłożyć, dlatego nasza redakcja zaleca aby nie wypuszczać balonów w niebo.Choć bez wątpienia efekt takiej czynności na filmach czy zdjęciach jest świetny zalecamy aby pozostawić balony na uwzięci.

FAJNE:
 
Alternatywnym sposobem na to aby wykonać świetne zdjęcia z wypuszczanymi balonami jest przymocowanie do nich długiej, wytrzymałej transparentnej żyłki, która nie będzie widoczna na zdjęciu czy filmie. Dzięki temu uzyskacie taki sam efekt co przy uwolnieniu bukietu balonów w niebo. Co ważne i fajne ???? Będziecie mogli kilkukrotnie powtórzyć tę czynność, dla uzyskania fajniejszego efektu, a balony po wszystkim rozdać dzieciom lub po prostu wyrzucić do odpowiedniego kosza na śmieci.


 
Czy można wypuszczać balony „w niebo” z punktu widzenia polskiego prawa?
 
Zacząć musimy od tego, że wypuszczanie wszelkich obiektów latających w przestrzeń powietrzną wymaga uzyskania zezwolenia Państwowej Agencji Żeglugi Powietrznej. Dotyczy to także, tych niewinnych korowych balonów wypełnionych helem. Nie inaczej ma się to także do wypuszczania lampionów czy pokazów sztucznych ogni.

UWAGA!

Wszystkie balony, podobnie jak każdy inny produkt, należy utylizować w sposób odpowiedzialny .
Podczas gdy balony lateksowe ulegają biodegradacji, należy je utylizować wraz z odpadami domowymi lub komercyjnymi do czasu, gdy nie stworzycie we własnym domu kompostownika.


 
Przeczytaj także:
© Copyrights 2019 Yuppi  |  Polityka prywatności Agencja Interaktywna Sun Group