Yuppi

KSIĘGA WSPOMNIEŃ - idealny prezent od serca

Stwórzmy razem piękne KSIĘGI WSPOMNIEŃ, które pozwalają nam na przypominanie sobie chwil z dzieciństwa czy wspólnych wypadów za miasto. Choć w dobie smartfonów, chmur i mediów społecznościowych królują setki naszych selfie, warto zastanowić się nad tym, jak możemy te piękne chwile przerodzić na świetny prezent dla mamy, babci czy przyjaciółki.

Postanowiliśmy zainspirować Was do kreatywnych możliwości, jakie daje papier i własnoręcznie wypisane kartki. Pomimo czasów Internetu i tysięcy mobilnych możliwości zachęcamy, aby stworzyć piękne albumy, które na 100% staną się wzruszającym i pięknym – od serca, prezentem.PREZENT DLA MAMY I TATY, BABCI czy DZIADKA

Kto jak nie rodzicie, kochają nas najbardziej. To dzięki nim jesteśmy na świecie i mogliśmy stać się tym, kim jesteśmy dzisiaj, dlatego i my zaczynamy od Mamy i Taty. Idealnym prezentem będzie album fotograficzny, jednak nie taki z Waszego dzieciństwa czy wspólnych czasów, a taki – DZISIEJSZY.

O co chodzi? Tak więc...Stwórzcie album pełen zdjęć i fajnych wpisów z życia, kiedy to wyprowadziliście się z domu. Opowiedzcie swoją historię dorosłych osób, które swoje początki dojrzałego życia miały w rodzinnych czterech kątach. Nawiążcie do doświadczeń, które zdobyliście podczas naśladowania mamy w kuchni i przyznajcie się do faktów - jak dziś wychodzi Wam pichcenie dla rodziny czy znajomych.

Wzruszające na pewno będzie także porównanie Was do rodziców, którzy przecież kiedyś mieli tyle samo lat co Wy obecnie. Warto opisać jak w dzisiejszych czasach postrzega się inne osoby, jakie uczucia Wami rządzą, a nawet wkleić parę zdjęć ukazujących kontrast a może i podobieństwo Was dzisiaj i rodziców w tym samym wieku (tu może pomóc babcia, która na 100% w swoich bibelotach trzyma fajne zdjęcia z młodości Mamy czy Taty).Aby rodzice poczuli się jeszcze bardziej docenieni, możecie na jednej kartce opisać Wasze obecne wspomnienia z dzieciństwa.

Na przykład: „Pamiętam jak dziś, jak Ty tato pomogłeś mi nazbierać ślimaków i zbudować dla nich wielkie, piaskowe miasto. Uf, jak mama wtedy była na nas zła :) , bo miasto zbudowaliśmy na balkonie.”Uwierzcie, że takie wspomnienie bardzo szybko wywoła łzy wzruszenia i naprawdę szczery uśmiech.

Do albumu dla rodziców można wpisać i wkleić wiele treści. Najważniejsze, aby były od Was z serca, szczere i pełne emocji. Nie musicie zapełniać wszystkich kartek, dając tym samym możliwość, aby resztę uzupełnili Wasi rodzice. Na przykład przy każdym wspomnieniu czy zdjęciu, napiszcie hasło: „A JAK TY WSPOMINASZ TE CZASY” i zostawicie kilka wykropkowanych linijek, tak aby Mama czy Tata mogli dopisać kilka swoich słów.Dlaczego to takie piękne i ważne? A dlatego, że za kilka lat, kiedy rodziców już z nami nie będzie, album trafi do kolejnych pokoleń. Nie będzie obawy, że uszkodził się dysk, czy nie zna się hasła dostępu do profili swoich czy rodizców na Facebooku. I to jest piękne w papierze :) nie potrzeba do niego hasła :) 

Album dla rodziców to także świetny pomysł na ślubne podziękowanie. Zamiast kwiatów, które zwiędną, słodyczy, które szybko zostaną zjedzone czy filmu, o którym zapomni się po miesiącu, postawcie na album fotograficzny, który stanie się Waszą wspólną powieścią.

PREZENT DLA PRZYJACIÓŁKI LUB PRZYJACIELA

Kiedy dziś przeglądam zdjęcia w komputerze (a robię to często), widzę ostatnie piękne lata miłości, radości, przyjaźni a czasem i smutku i rozstań. Choć na moim Facebooku mogę oglądać to, co działo się w ostatnich latach, widzę, że nie ma tam tego, co było chociażby 10 lat temu. W tym momencie orientuje się, że przecież mam zdjęcia z mojej 18-nastki! Jednak nawet jeśli były kiedyś wrzucane do Internetu, to już dawno o nich zapomniałam lub po prostu na stronie, na jakiej są, nie ma już życia, hulają kłęby kurzu i nikt już z nich nie korzysta.Taka jest kolej rzeczy, szczególnie dla treści w Internecie, codziennie coś wypiera coś. Nie pamiętamy… znikamy jak, chociażby sławne niegdyś nk czy fotka. Często także wstydząc się naszej śmiesznej przeszłości umyślnie usówamy zdjęcia czy wpisy, aby nasi obecni znajomi nie mieli możliwości na to patrzeć ;) 

Album fajny, ale staromodny? Wcale, że nie!

Wyobraź sobie, że Twoja przyjaciółka na Twoje 30-urodziny wręcza Ci książkę. W momencie jej otwarcia – nie wierzysz! Widzisz Wasze zdjęcia sprzed 15-nastu lat. Po pierwsze zastanawiasz się jak to możliwe, skąd je ma – bo przecież nikt ich nie ogląda. No właśnie – i to jest piękne, kiedy dopada Cię pozytywne zdziwienie :)

Zastanawiasz się nad bazą swojej księgi? Sprawdź ofertę w YUPPI SKLEPIE :) Polub nas na Facebooku i napisz wiadomośc prywatną o treści: Cześć Yuppi i otrzymaj -5% na cały koszyk! Więc jak stworzyć taki album wspomnień przyjaźni? To proste, przeszukaj swój komputer i znajdź najstarsze zdjęcia Waszej paczki. Jeśli ich nie masz, zastanów się, czy czasami nie wysyłałaś ich mailem kilka lat temu... (ps. One tam nadal są). Wklej te zdjęcia do albumu i opisz w fajny i ciekawy sposób. Możesz wrzucić tam kilka wersów Waszej ulubionej piosenki, tekst znienawidzonej nauczycielki czy po prostu parę słów od siebie.Miły uśmiech i przytulas gwarantowany, jednak…

CO, JEŚLI NIE MASZ ZDJĘĆ, KTÓRE MOŻESZ WKLEIĆ DO ALBUMU?Mam na to fajną radę. Zapewne w okresie Waszej przyjaźni, było wiele wspaniałych miejsc czy chwil, które zostają w pamięci do dzisiaj. Znajdź w Internecie zdjęcie miasta, w którym razem byłyście, wydrukuj i wklej do albumu. Opisz to miasto i to co pamiętasz z Waszej wspólnej wyprawy. Możesz dodać też mapkę, na której zaznaczysz punkty, które odwiedziliście. Ponumeruj pinezki i napisz z czym Ci się kojarzy. 

A może właśnie pod Pałacem Kultury w Warszawie zauroczyłaś się w nieznajomym chłopaku, o którym gadałaś przyjaciółce przez resztę wycieczki?

I TAK JUŻ NA KONIEC :)To może błahe wspomnienia, ale uwierzcie dla osób, z którymi dzielimy nasze rzycie; rodziców, dziadków, rodzeństwa czy przyjaciół, to niesamowite przeżycia, o których w pędzie nowoczesnego świata po prostu nie myślimy – to nie znaczy, że zapomnieliśmy. To znaczy, że jakoś trzeba nam to przypomnieć. Mam nadzieję, że dzięki dzisiejszej mojej propozycji na albumy wspomnień natchnęłam Was kretaywnością ale i pozytywnymi myślami i właśnie - wspomnieniami :). 

Teraz czas na Was, stwórzcie album wspomnień - dla Mamy, Taty, Przyjaciółki a może po prostu dla siebie :) 
Przeczytaj także:
© Copyrights 2019 Yuppi  |  Polityka prywatności Agencja Interaktywna Sun Group