Yuppi

Ślub za granicą - od czego zacząć

Palmy, dzika plaża pełna słońca a w tle bajeczne góry. Kto z nas nie marzył choć raz w życiu o takim widoku. A gdyby jeszcze ten widok był naszym tłem podczas wypowiadania najważniejszego TAK! Zastanawiasz się nad ślubem za granicą? Zostań z nami i przeczytaj co mamy Ci do przekazania.

Egzotyczne czy romantyczne miejsca w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich par. Jedne stawiają na urokliwą Wenecję czy romantyczny Paryż. Inne wolą zacisze dzikiej natury wśród wodospadów i bajecznej roślinności.Możemy zauważyć, że już od dłuższego czasu pary młode wybierają te piękne miejsca poza granicami Polski, na swoje sesje ślubne czy podróże poślubne. Popularnym staje się także, wyprawienie całej uroczystości zaślubin na plaży czy w lesie. Jak spełnić marzenie, aby stanąć na ślubnym kobiercu, na rajskiej wyspie?

Przede wszystkim powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, czego oczekujemy – czy będzie nas na to po prostu stać. Jeśli możemy sobie pozwolić na pełną sielankę, ograniczy nas tylko wyobraźnia. Jeśli chodzi o budżet – musimy wiedzieć, że taki ślub na pewno będzie droższy od standardowej uroczystości w kraju.Nietuzinkowe wesele na Greckiej wyspie, na pewno będzie niezapomniane. Zabierając ze sobą prywatnego fotografa, możecie na miejscu zrobić sesję ślubną, która będzie wspaniałą i bezcenną pamiątką. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w takiej sytuacji to na Waszych barkach spoczywać będzie przelot i zakwaterowanie usługodawcy, a także wszelkie koszty związane, chociażby z transportem na miejscu.

Podobnie w sytuacji wyprawiania ślubu z rodziną i przyjaciółmi, powinniście to Wy opłacić koszty ich pobytu w kraju, jaki wybraliście.Zaczyna przerażać Was kwestia finansowa? Więc, jaka jest cena całego ślubu i wesela za granicą? Czy ślub za granicą musi być bardzo drogi? Jak wychodzi to w porównaniu do typowego polskiego ślubu i wesela? Postaramy się odpowiedzieć Wam na te pytania.

Oczywiście odpowiedź nie będzie zawsze jednoznaczna, tak samo, jak określenie czegoś, czymś drogim czy tanim. W zależności, na jakim etapie życia finansowego jesteście, dla każdego oznacza to inną kwotę. Przede wszystkim musicie odpowiedzieć sobie na wcześniej już zadane przez nas pytanie – Jaką kwotę planujecie przeznaczyć na wesele oraz jak duże ono ma być?BANKIET WESELNY / OBIAD DLA NAJBLIŻSZYCH POLSKA/ZAGRANICA(*),

Jeśli planowaliście skromny poczęstunek w postaci bufetu lub dwudaniowego obiadu i deseru dla około 10 osób, w naszym kraju zapłacilibyście około 4.000 złotych.
Dla porównania podobne przyjęcie w Wiedniu kosztowałoby Was 15.000zł wraz z trzydniowym zakwaterowaniem w tym przepięknym mieście. Wszystko zależy od tego, jakie wybralibyście miejsce, restaurację i hotel. Jeśli zależałoby Wam na luksusowych apartamentach dla Was i gości, kwota ta mogłaby się zmienić nawet o kilka tysięcy.
Jednak jeśli zamiast pięknego renesansowego miasta chcielibyście, aby Wasze rodziny połączyły się w pięknych włoskich winnicach, byłaby duża szansa, aby koszty zamknęły się nawet w 10 tysiącach złotych.Jeśli już zdecydujecie się na zagraniczny ślub, musicie sobie odpowiedzieć na kilka pytań:
- Gdzie chcecie wyjechać i zorganizować swoje przyjęcie ślubne.
- Ile osób planujecie, aby wzięło udział w tym niezwykłym momencie.
- Jak długi pobyt planujecie i jakim środkiem transportu chcecie się wybrać w dane miejsce.
- Gdzie się zatrzymacie, czy wybierzecie hotel, a może prywatny apartament dla wielu osób.
- Jak ma wyglądać miejsce Waszego wesela i gdzie chcecie je zorganizować.
- Czy planujecie jakieś dodatkowe atrakcje jak fajerwerki, pokazy barmańskie czy dmuchany zamek dla dzieci.


Co ważne! Należy pamiętać, że takie kwestie jak zakup sukni ślubnej czy garnituru, nie można zostawiać na ostatnią chwilę.
Istnieje także wiele możliwości obniżenia kosztu zagranicznego ślubu. Należy tylko dobrze zaplanować każdy szczegół, a całkowity koszt może być nawet o kilka tysięcy złotych niższy od zakładanego.Jeśli planujecie podróż samolotem lub wynajętym autokarem, ważne jest, aby odpowiednio wcześnie zarezerwować bilety. Warto także troszkę poszperać w ofertach przewoźników, bo zdarzają się atrakcyjne oferty specjalnie dla nowożeńców i ich gości. W prywatnych firmach zalecamy, aby bezpośrednio umówić się na spotkanie z osobą zarządzającą i ustalić indywidualne warunki usługi i jej ceny.

Podczas spotkania z wedding planerem, warto mieć już przygotowane odpowiedzi na zadane wcześniej pytania, które w znaczny sposób ulatwią ustalenie względnego kosztu organizacji ślubu i wesela, w stosunku do Waszych oczekiwań i budżetu.Obserwujcie nas w mediach społecznościowych. Co piątek nowy wpis z cyku Śluby za granicą .
Przeczytaj także:
© Copyrights 2019 Yuppi  |  Polityka prywatności Agencja Interaktywna Sun Group