Yuppi

Przyjęcie komunijne w bieli i złocie

Pierwsza Komunia Święta to moment, w którym nasze dzieci przyjmują kolejny sakrament. Z tej okazji w kościołach katolickich na całym świecie spotykają się przeważnie dzieci w wieku 7-8 lat, które po raz pierwszy przyjmują Eucharystię. Jest to niezwykle podniosły moment dla nich samych, jak i całych rodzin. Jedną z tradycji tej uroczystości jest przyjęcie komunijne, które odbywa się po spotkaniu w kościele.

Z roku na rok, możliwości przygotowania przyjęcia komunijnego rośnie w siłę. Wiele rodzin decyduje się na wynajęcie małej sali restauracyjnej, inni postanawiają urządzić huczną imprezę w pałacach czy domach weselnych. Rodziny także wyprawiają bankiety w swoich domach, mogąc się cieszyć kameralnością otoczenia i spokojem w towarzystwie najbliższych.Gdziekolwiek jednak takowe przyjęcie ma się odbyć, zawsze związane z nim jest dekorowanie. Z pomocą przychodzi jakże uśmiechnięta Grupa YUPPI, która ma w zanadrzu wiele wspaniałych pomysłów, inspiracji i porad na dekorowanie i planowanie przyjęcia komunijnego.

Dzisiaj chcielibyśmy skupić się na połączeniu jakże dwóch wspaniałych kolorów, które zawsze, ale to zawsze podkreślą doniosłość i elegancję każdego przyjęcia. Mamy na myśli, oczywiście biel i złoto.BIEL – kolor czystości, lekkości i elegancji
ZŁOTO – kolor bogactwa, doniosłości, powagi i słońca.

Zacznijmy od stołu, przy którym zasiądą goście i nasz komunijny solenizant. Na dekoracje blatu jest naprawdę niezliczona ilość możliwości. Jeśli chcemy tylko podkreślić klasyczną białą zastawę, wystarczy wykorzystać piękne serwetki papierowe, aby chociażby wyeksponować zestaw sztućców.Serwetkę można także luźno położyć na talerzu, tak aby przykryła jego część. Będzie to także oznaczać dla gości, że mogą oni użyć ich jako podkład na kolana, który zapobiegnie ewentualnym zabrudzeniom podczas jedzenia posiłku.

Prawdopodobnie w większości restauracji będziecie mieli do dyspozycji białą klasyczną zastawę. Jeśli chcecie ją nieco wybić w widoczności na śnieżnym obrusie, możecie jako talerzyk do ciasta użyć tekturowej zastawy ze złotą oblamówką lub całe złoty. Może on także być pięknym podkładem pod białą zastawę albo po prostu zastawą dla słodkiego stołu.Jeśli planujecie, kto gdzie ma zasiąść przy stole, warto pomyśleć o wizytówkach, które wskażą każdemu jego miejsce. Mogą być to klasyczne kartki albo bileciki przy podziękowaniu dla gości. Tak, podziękowania dla gości podczas komunii, to jeden z obecnych trendów, który został trochę zaczerpnięty z weselnych przyjęć. Uważamy, że to świetny pomysł, aby każdy z przybyłych otrzymał drobny upominek np. w postaci złotego pudełka wypełnionego czekoladkami.Podziękowania dla gości, możecie położyć obok talerzyka lub na nim. Będzie to fajny element dekoracji, jak i wizytówka z prezentem w jednym.

Zobacz nasze inspiracje na Podziękowania dla gości - TU.

Kolejną fajną i tanią dekoracją stołu będzie konfetti, które możesz porozkładać na całym obrusie. Złote konfetti wygląda wybornie na śnieżnobiałej fali płynącej po długim blacie.Oczywiście nie możemy zapomnieć o torcie, który nie tylko będzie słodkim prezentem dla malucha, ale także świetną dekoracją stołu komunijnego czy, słodkiego kącika.
Cukiernicy w ostatnich latach robią naprawdę nieziemskie arcydzieła. Specjalnie dla Was zebraliśmy kilka biało-złotych inspiracji z całego świata.Powyżej wspomnieliśmy o słodkim stole czy kąciku. To bardzo fajna opcja zarówno dla domowych przyjęć, jak i tych na większą skalę. Wystarczy, że wyznaczysz w swoim domu, pokoju, ogrodzie czy w restauracji stolik, który zamienisz w istne, cukierkowe szaleństwo.Z takiego słodkiego kącika, będą zachwyceni zarówno ci młodsi goście, jak i starsi. Zrobi wrażenie nawet na babci i dziadku, który z chęcią powędruje do niego po następny kawałek tortu czy pysznego donuta.Nie tylko dekoracje mogą być na nim biało-złote. Pierniczki, kubeczki pełne smakołyków, które błyszczą w blasku słońca – to nie jest niemożliwe. Sami zobaczcie:Mamy więc już piękny stół komunijny i elegancki słodki kącik. Pora na ściankę za naszym dzieckiem, które przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej. Jego miejsce oczywiście również powinno się wyróżniać wśród innych.Do stworzenia pięknych ścianek możesz użyć balonów, serpentyn czy girland. Wspaniale sprawdzą się także okrągłe rozety, które możesz wykorzystać podczas innych, następnych yuppie przyjęć, a nawet jako dekorację pokoju.

Jeśli chodzi zaś o pamiątki, to tutaj proponujemy stworzenie podczas przyjęcia komunijnego pięknej Księgi Gości Komunijnych. O tym, jak stworzyć fajną i oryginalną Księgę Gości przeczytasz TU.Mamy nadzieję, że nieco zainspirowaliśmy Was do stworzenia swoich dekoracji komunijnych. Zachęcamy do obserwacji nas w Mediach Społecznościowych, gdzie na bieżąco informujemy Was o tym, co u nas, o przyjęciach, inspiracjach, konkursach i zabawach.

Już niedługo kolejny wpis dotyczący Pierwszej Komunii Świętej – tym razem skupimy się na modzie komunijnej 2020, czyli będzie dużo o albach, białych sukienkach i eleganckich garniturach. Nie zabraknie także wianków i dostojnych muszników.

Sprawdź wszystkie nasze dekoracje na Pierwszą Komunię Świętą:

Przeczytaj także:
© Copyrights 2019 Yuppi  |  Polityka prywatności Agencja Interaktywna Sun Group