Yuppi

Zagraniczne śluby WIEDEŃ - ile to kosztuje?

Austria jest coraz bardziej popularnym krajem na międzynarodowe wesela. Wiele par małżeńskich, w których co najmniej jeden członek nie jest Austriakiem, wybierają ten piękny kraj ze stromymi górami, zielonymi łąkami, krystalicznie czystymi jeziorami, nastrojowymi wioskami i winnicami z okazji ślubu. Nie tylko pary różnych narodowości decydują się na sakramentalne TAK, w otoczeniu wspaniałej architektury czy natury. Zakochani często udają się do innych krajów, aby jeszcze bardziej podkreślić piękno tego wspaniałego momentu, dlatego postanowiliśmy opowiedzieć Wam nieco o kosztach, jakie wiążą się z organizacją ślubu i wesela w różnych częściach Europy.AUSTRIA – WIEDEŃ

Nie tylko prowincja Austrii, ale także cesarski Wiedeń to dobry wybór na wesela. Niesamowicie wyglądające staromiejskie budynki, pałace i parki to wyśmienite miejsca na sesję ślubną czy nawet wspaniałe wesele.Pierwszym pytaniem, które może pojawić się podczas organizacji ślubu, jest to, ile kosztuje ślub w Wiedniu lub Austrii. Wszystko zależy od tego, czego oczekujecie i jakie usługi planujecie, aby pojawiły się podczas ślubu przy przyjęcia. Jako że Austria jest krajem Unii Europejskiej i standard życia nie różni się wiele od tego w zachodniej Europie, tak też jest z cenami usług branży ślubnej.

Koszt ślubu zależy przede wszystkim od wielkości przyjęcia weselnego: podczas gdy imprezy dla tuzina osób mogą kosztować zaledwie kilka tysięcy euro w Wiedniu i Austrii, większe wesela mogą osiągnąć nawet 10 000 euro.Co ciekawe, w zależności od miejsca, lokalizacja może być nawet bezpłatna. Wiele restauracji nie pobiera opłaty za wynajem lokalu czy ogrody wliczając to w ogólną cenę za tzw. talerz. Jednak rezerwując fantazyjne miejsca, takie jak Laudon Palace (Schloss Laudon), Belvedere Palace (Schloss Belvedere) lub Schönbrunn Palace (Schloss Schönbrunn), musisz liczyć się z kosztem od 800 do 3000 euro, za rezerwację tych miejsc.Jedzenie i napoje mogą być naliczane osobno lub razem, a 35 + 35 euro (łącznie 70) to średnia cena, jaką zapłacisz w większości restauracji. Pamiętać należy jednak o tym, że jeśli organizujemy nasze przyjęcie ślubne w ciepłej porze roku, ilość spożytych napojów może wzrosnąć a tym samych cena za nie.

Fotografowie ślubni zazwyczaj pobierają od 1000 do 2000 euro za cały dzień (8-12 godzin) z albumem ślubnym lub bez w zależności od jakości usługi i preferencji danej pary.Kamerzyści ślubni i operatorzy kamery, mają zazwyczaj taki sam przedział cenowy, jak fotografia ślubna. W Austrii lub Wiedniu produkcja naprawdę dobrego filmu ślubnego, może być jednak nieco wyższa, ponieważ zwykle wymaga to większej ekipy operatorskiej i wiąże się z dłuższym czasem montażu.Zatrudnienie dobrego zespołu lub DJ-a w celu zapewnienia świetnej muzyki i rozrywki wieczorem ma ogromne znaczenie. DJ oczywiście może być tańszy niż zespół 3 lub 4-osobowy, który kosztuje średnio 1500 euro. Tu jednak warto pamiętać o tym, że wynajęty zespół muzyczny w Austrii, nie zaśpiewa dla nas „Jesteś szalona” czy „Jedzie pociąg z daleka…”. Jeśli jednak nie zależy Wam na polskiej muzyce i nie chcecie wieźć ze sobą ekipy od muzyki z Polski, postawienie na austriackich muzyków może okazać się strzałem w 10-tkę.Bardzo ważna jest również dekoracja kwiatowa, która w Austrii kosztuje około 500-1200 euro.

Torty weselne są w przedziale cenowym 500-1200 euro, w zależności od tego, co sobie wymarzycie i jak duży ma być poczęstunek.
Ceremonia kościelna, w tym muzyka, kosztuje około 300 euro, a ceremonia cywilna kosztuje 70-650 euro w zależności od daty (dni powszednie lub weekend), lokalizacji i usług muzycznych.Możesz również wynająć limuzynę ślubną lub powóz konny (Hochzeitskutsche), które kosztują około 300 euro.

Makijaż i fryzjer dla panny młodej to łącznie około 100-200 euro.

Jeśli ślub ma charakter międzynarodowy, prawdopodobnie wielu członków rodziny i gości będzie musiało przyjechać lub przylecieć do Austrii. W takich przypadku powinniście pamiętać o tym, aby przygotować im zakwaterowanie, co podwyższy koszty całego ślubu.Podsumowując wszystkie koszty indywidualne, możemy z łatwością stwierdzić, że regularne wesele kosztuje w Austrii od 10 000 do 20 000 euro. Ślub z 120 gośćmi w fantazyjnej lokalizacji w przedziale cenowym 20 000 i 25 000 euro jest całkiem normalny.

Przeczytaj także:
© Copyrights 2019 Yuppi  |  Polityka prywatności Agencja Interaktywna Sun Group