Yuppi

Fryzury komunijne - co wybrać?

Bez względu na to, czy Twoja córka pójdzie do komunii w białej albie, czy koronkowej sukience, jednym z głównych elementów tej stylizacji jest niewątpliwie fryzura. Często mamy specjalnie na tę okazję, tj. Pierwszą Komunię Świętą, „hodują” piękne długie włosy u swoich pociech. Tak było i u mnie. Dlaczego nawiązuje do samej siebie? A to dlatego, że jako 7-latka miała bujną i gęstą czuprynę, której zazdrościły mi koleżanki i ich mamy. Problematyczne stało się zaś to, kiedy pani fryzjerka przeraziła się pomysłem stworzenia z moich długich do pośladków włosów – koczka.Koczek to dość ironiczne potwierdzenie tego, że czasami dużo nie znaczy lepiej. Z doświadczenia wtedy kilkuletniej osoby i dziś niemal 30-latki śmie głośno powiedzieć: kochane mamy, słuchajcie się specjalistów i podarujcie sobie „koczki” u córek, dla których będzie się to wiązało, z kilkugodzinną męką z kilkukilogramowych hełmem na głowie.
Oczywiście, dziś się z tego śmieje i jako dziecku, nie robiło mi to większej różnicy. Czasami mam wrażenie, że małolaty mają gdzieś wygodę i dopiero przychodzi nam to wymyślanie z wiekiem. Tak czy inaczej, kilkoma słowami wstępu z mojego prywatnego życia, chciałabym dziś nawiązać do tego, w jaki sposób można wystylizować fajną fryzurę, z uwzględnieniem długości i gęstości danych włosów.

Długie i gęste włosy.Dla długich i gęstych włosów dobrym rozwiązaniem jest puszczenie ich wolo, czyli fryzura rozpuszczona. Tutaj trzeba jednak pamiętać, że jeśli Twoje dziecko ma gęste włosy to sztucznie wytworzone loki, mogą nie utrzymać się przez całą imprezę, a potraktowanie ich lakierem tylko obciąży i zniszczy młode kosmyki.Przy tak naturalnej fryzurze warto pomyśleć o pełnym wianku, który będzie nie tylko pięknie wyglądać, ale także spełni funkcje trwałej opaski podtrzymującej włosy, które mogłyby opadać na twarz. Wygoda przede wszystkim. Wianek w porównaniu do częściowej opaski jest bardziej stabilny i przy okazji wypełnia całą głowę włosów, podkreślając ich atuty. Aby kwiatki były przez całą uroczystość w jednym miejscu i nie przeszkadzały dziecku, warto podpiąć je małymi wsuwkami.

Długie, ale cienkie włosy.Tutaj luźno puszczone loki czy rozpuszczone, naturalne włosy mogą wyglądać zwyczajnie i mniej zjawiskowo dlatego przy takim typie włosów i ich długości na pewno sprawdzą się plecione warkocze. Sposobów na ich zaplecenie jest naprawdę wiele, a efekt końcowy jest naprawdę piękny, ale przede wszystkim też wygodny. Już sama fryzura potrafi być bardzo elegancka, więc ilość dodatków w stylu kwiatów może być ograniczona.Długie plecionki pięknie wyglądają z niewielkimi kwietnymi opaskami, tiarkami czy kilkoma delikatnymi kwiatkami wplecionymi w samą fryzurę.

Włosy przed ramiona i krótsze.Typowy Bob to piękna fryzura sama w sobie, więc jeśli Twoja córka ma stopniowane włosy, wystarczy je podkreślić wiankiem czy piękną, bogato zdobioną spinką, aby uzyskać efekt WOW! Taka długość włosów, czy to prostych, czy kręconych to także, fajna możliwość na upięcia, czy plecionki przy samej głowie. Nie ma tutaj znaczenia także grubość włosów, bo sama ich długość pozwoli na przygotowanie nieobciążającej fryzury.

Z racji niewielkich rozmiarów fryzury pięknie będą się z nią komponować skromne wianki z małych kwiatków. Świetnie wygląda tutaj, chociażby wianek z samej gipsówki, która charakteryzuje się swoją delikatnością i romantyzmem.

Krótkie włosy.Jeśli chodzi o bardzo krótkie włosy, na tzw. chłopaka nie mamy za wiele możliwości. Oczywiście nie zapleciemy warkocza czy pięknego koka, jednak wiele stylistów fryzur dzięki swoim umiejętnościom potrafi stworzyć bardzo ciekawe i trójwymiarowe fryzury.Krótkie włosy pięknie wyglądają również z delikatnymi, jak i przysadzistymi wiankami w stylu boho. Ich naturalność podkreśli młodość dziewczynki i doda jej eleganckiego uroku. Tu jednak trzeba pamiętać o fakcie, że duże wianki mogą być cięższe i mniej wygodne, dlatego przy krótkich włosach warto zastanowić się nad niepełną opaską czy po prostu kwietną spinką.Duża i elegancka spinka wygląda świetnie na krótkich włosach, a do tego w żaden sposób nie przeszkadza podczas ruchu i zabawy.
W ubiegłym roku bardzo modne w stylizacjach damskich fryzur były duże spinki wypełnione perełkami, to także świetny pomysł na ozdobę komunijną fryzury. Białe perły pięknie skomponują się z albą czy sukienką a sama spinka, będzie mogła być fajną pamiątką.Przyjęcie komunijne to wspaniały czas wiążący się z emocjami i młodością. Pięknie ubrane dzieci, przyjmujący po raz pierwszy Eucharystię, są przepełnione dumą i radością, tak samo ich rodzice. Przyjęcie komunijne to zwieńczenie tego jakże wspaniałego momentu, dlatego powinno być równie dostojne i piękne. Mam nadzieję, że i tym razem pomogłam Wam w decyzjach i zainspirowałam.
Pozdrawiam K.
Przeczytaj także:
© Copyrights 2019 Yuppi  |  Polityka prywatności Agencja Interaktywna Sun Group