Yuppi

Ślub w Bazylice Świętego Piotra

Rzym, Wieczne Miasto, jest idealnym miejscem na wesele we Włoszech. Odwiedzający miasto takie jak Rzym, wyjątkowe na całym świecie, bez wątpienia odkryją niesamowity klimat tego miejsca bardzo szybko. Antyk, renesans, barok, średniowiecze i nowoczesność, przeplatają się tutaj, jakby znały się od urodzenia, a magia romantycznych uliczek, pysznych i aromatycznych dań zaspokoi nawet najbardziej wymagających.

Ślub w Rzymie może być najbardziej romantycznym przeżyciem w życiu! Są tutaj wspaniałe hotele z malowniczymi tarasami z widokiem na place i słynne zabytki, barokowe wille i pałace, kościoły, których historia jest głęboko zakorzeniona w przeszłości i jest tak przepełniona duchowością, że dotykają duszy i onieśmiela swoim bogactwem.Na wzgórzach spotkać można szlachetne wille i pałace o niezrównanej urodzie, z zapierającymi dech w piersiach widokami na miasto. To obiekty, w których można organizować przyjęcia, które na zawsze pozostaną w pamięci Twojej, jak i gości.

Miejsca historyczne i artystyczne mogą być również idealnym miejscem na wesele, takie jak Termy Karakalli. To niezwykłe i ekscytujące miejsce na uroczyste wesele.

Rzym jest także kolebką chrześcijaństwa, domem Watykanu, miejscem, które budzi głęboką radość w parach katolickich. Dla katolika celebrowanie wydarzenia tak fundamentalnego, jak ślub w Bazylice Świętego Piotra ma głęboko duchowe znaczenie.

W Bazylice Świętego Piotra można organizować ceremonie weselne w obrządku katolickim. Ślub obchodzony jest w Cappella del Coro(Chórowa kaplica), bocznej kaplicy, do której można dostać się z lewej nawy, wchodzącej do bazyliki przez główne drzwi i idącej za nawą boczną około połowy bazyliki.Aby móc świętować swój ślub w Rzymie w okazałej Bazylice Świętego Piotra, należy przestrzegać precyzyjnych zasad i przepisów. Na przykład dni, w których dozwolone są uroczystości weselne, to poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o 10:30. Warto również wiedzieć, że kaplica może pomieścić w sumie 200 gości.

Pary, które chcą wziąć ślub w Cappella del Coro w kościele św. Piotra, muszą poprosić swojego proboszcza o przesłanie listu, w którym kapłan wyraża zgodę na małżeństwo pary w kościele św. Piotra i wyraźnie prosi, aby tam mogli się pobrać. List musi również wskazywać datę i godzinę ślubu. Oczywiście data i godzina muszą być wcześniej uzgodnione z parafią św. Piotra.Istnieją również szczegółowe przepisy dotyczące dekoracji. Muzykę i kwiaty (z wyjątkiem bukietu ślubnego i klapy garnituru) musi dostarczyć parafia św. Piotra. Zasadniczo zewnętrzni muzycy i kwiaciarnie nie są akceptowane. Z drugiej strony, usługa fotograficzna może zostać powierzona wybranemu fotografowi - który jednak musi być upoważniony przez parafię św. Piotra.

Koszty fotografii ślubnej wynoszą około 300 € za 1 godzinę sesji. Może to być przydatne, jeśli chcesz sfotografować tylko ceremonię ślubną. Jeśli chcesz zrobić więcej zdjęć poza kościołem, na przykład na Placu Świętego Piotra lub w innych częściach Rzymu, albo jako sesja młodej pary w miejscach takich jak Fontanna di Trevi i Koloseum, cena usługi może wzrosnąć.Wesela we Włoszech mogą dostarczyć listę wykwalifikowanych profesjonalnych fotografów w Rzymie-ale prośbę o zezwolenie na robienie zdjęć w kaplicy należy złożyć co najmniej 10 dni przed datą ślubu.Bez prośby o pozwolenie fotograf nie będzie miał dostępu do bazyliki. Jeśli chodzi o akompaniament muzyczny, dozwolona jest tylko muzyka kościelna, a dozwolone instrumenty to organy i wokalista tenorowy.

Koszt obchodów wesela w kościele św. Piotra należy uiścić przekazem pieniężnym na około miesiąc przed ceremonią.

Jaki jest koszt wzięcia ślubu w Bazylice św. Piotra?Po zdobyciu i przesłaniu całej dokumentacji. Administracja Watykanu oceni wykonalność wniosku i jeśli prośba zostanie zaakceptowana, będziesz musiał zapłacić depozyt w wysokości 200EURO. Zapewni to datę i godzinę ślubu w bazylice św. Piotra.

Główną część depozytu, trzeba zapłacić minimum 3 miesiące przed uroczystością i wynosi ona 1000 EURO. Płatności depozytowe i saldo nie podlegają zwrotowi.
Sugerowana darowizna dla kapłana to kolejne 100 EURO, które jest przyjętą normą, przy ślubach w Rzymie.Sugerujemy także inną możliwość świętowania ślubu w Rzymie w Watykanie: katolicki ślub w kościele Św. Anny Palafrenieri, znajdującym się na prawo od Placu Świętego Piotra, kościoła Bractwa Palafrenieri. Tutaj wesela można obchodzić w każdy dzień tygodnia z wyłączeniem niedziel.
 
Przeczytaj także:
© Copyrights 2019 Yuppi  |  Polityka prywatności Agencja Interaktywna Sun Group