Yuppi

Balony z helem - wszystko co musisz wiedzieć

Balony to od dziesiątek lat wspaniała dekoracja wesołych przyjęć. Można je spotkać w wielu wariantach kolorystycznych, kształtach, materiale, a nawet o ciekawej fakturze. Klasycznie pompujemy balony zwykłym powietrzem O2, jednak od momentu wynalezienia statków powietrznych i balonów transportowych, zaczęto wykorzystywać hel także w branży dekoratorskiej. Nie bez przyczyny pokochały go dzieci, jak i dorośli. Unoszące się w powietrzu urodzinowe balony stały się hitem niemal każdego przyjęcia, czy to z okazji pierwszych urodzin, ślubu czy jubileuszu firmy.

Kupując balony napełnione helem, często pojawia się pytanie, jak długo będą się unosić. Na to pytanie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć konkretnie, dlatego że, wszystko zależy od rodzaju tworzywa i wielkości dekoracji. Na przykład balon foliowy będzie latał, krócej niż standardowy lateksowy.Balony foliowe napełnione helem ładnie wyglądają przez około 5-7 dni. Tutaj jednak należy pamiętać, że nie każdy taki balon nadaje się do napełnienia go helem. Balonów mniejszych niż 40cm nie pompuje się tym gazem. Po około tygodniu, foliowy balon zacznie powoli opadać i tracić swój trójwymiarowy kształt. Czas, w jakim się tak stanie zależy także, od miejsca w którym będzie się unosił balon. Balony na świeżym powietrzy wytrzymają krócej niż te trzymane w pomieszczeniu.

Balony lateksowe napełnione helem mogą unosić się nawet przez 2 tygodnie. Niektóre trzymane w odpowiednich warunkach mogą przetrwać w nienaruszonym stanie, nawet miesiąc.Aby wydłużyć czas unoszenia, można zastosować żel uszczelniający, który sprawi, że powietrze będzie wolniej uciekać z balona.
Balony napełnione helem są wrażliwe na temperaturę, w jakiej są trzymane, warunki atmosferyczne oraz sposób użytkowania, dlatego zaleca się przechowywać je w temperaturze pokojowej.UWAGA! Nie trzymaj balonów napełnionych helem przy grzejniku czy blisko ognia!

Co jeszcze? Balony z helem latem podczas upalnych dni będą utrzymywać się krócej. Należy także unikać intensywnej ekspozycji na słońce. Słońce wpływa na szybsze ulatnianie się helu, jak również na zmianę koloru i wyglądu balonów – balony mogą blednąć lub zmatowieć.Jeśli planujecie aranżację z balonami, warto zastanowić się nad jej trwałością. Sufit wypełniony wspaniałymi balonami podczas imprezy w restauracji bez wątpienia będzie wyglądał wspaniale. Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że poruszanie, przytulanie czy podbijanie takich balonów wpłynie na ich trwałość. A zmienna temperatura, która często panuje w takich miejscach, może skrócić ich unoszenie nawet o kilka godzin.Balony z helem to także świetna dekoracja do sesji ślubnych czy rodzinnych. Pamiętajcie jednak, aby nie wypuszczać balonów w powietrze, gdyż są one realnym zagrożeniem dla środowiska. Alternatywą może być przeźroczysta żyłka, która nawet po puszczeniu bukietu balonów pozwoli Wam z powrotem ściągnąć je na ziemię.

Przeczytaj także:
© Copyrights 2019 Yuppi  |  Polityka prywatności Agencja Interaktywna Sun Group