Yuppi

Zrób domowy sorbet w 10 minut!

Co mogę powiedzieć o domowych sorbetach owocowych? Po pierwsze, są prawie letnią doskonałością, a wszystko opakowane w słodki, mrożony i zdrowy przysmak. Idealne na przyjęcia, słodki stół czy jako deser w upalne dni. Po drugie, są tak łatwe do wykonania, że to trochę śmieszne.  jeśli to miał być myślnik, to należy napisać "Poważnie — po".---#---Poważnie - po prostu weź wybrany owoc, zamroź go, a następnie zetrzyj na puree za pomocą robota kuchennego lub blendera o dużej wytrzymałości.---#---Poważnie-po#Poważnie — po---#---Poważnie - po">Poważnie - po prostu weź wybrany owoc, zamroź go, a następnie zetrzyj na puree za pomocą robota kuchennego lub blendera o dużej wytrzymałości. Nie jest wymagana maszyna do lodów.

Jak zrobić sorbet bez specjalnej maszyny do lodów? Jest to prostsze, niż myślisz. Naprawdę!
Wszystko, czego potrzebujesz, to mrożone owoce i wytrzymały blender lub robot kuchenny.Od wspaniałych lodów sorbetowych dzielą Cię tylko 3 kroki:

1. Pokrój owoce.
2. Zamrozić owoce.
3. Zmiksuj mrożone owoce.

To naprawdę banalnie proste. Możesz dodać inne smaki, aby wzbogacić smak owoców, na przykład sok z limonki lub cytryny, a także trochę płynnego miodu, jeśli sam owoc nie jest wystarczająco słodki. Oczywiście możesz też połączyć ulubione owoce, aby powstał smak ala multiwitamina.

Jak zrobić sorbet z dowolnymi owocami?Okej, więc omówiliśmy już trzy proste kroki, aby zrobić sorbet. Z jakich owoców najlepiej zrobić sorbet? Cóż, to niesamowity,  jeśli to miał być myślnik, to należy napisać "bo — możesz".---#---Cóż, to niesamowity, bo - możesz zrobić sorbet z dowolnym owocem, o ile postępujesz zgodnie z instrukcjami.---#---bo-możesz#bo — możesz---#---bo - możesz">bo - możesz zrobić sorbet z dowolnym owocem, o ile postępujesz zgodnie z instrukcjami.Oto moje ulubione owoce do zrobienia sorbetu:
arbuz
banan
cytrynowy
borówka amerykańska
mango
brzoskwinia
malina
truskawka
pomarańcza

Możesz jednak tworzyć własne kombinacje. Jeśli do owoców dodasz trochę zwykłego jogurtu greckiego, szybko zmienisz typowy sorbet w mrożony jogurt, który również smakuje wspaniale w letnie dni!Jeśli chcesz zrobić wegański sorbet, jest to bardzo łatwe, ponieważ dodawanie dowolnego słodzika jest całkowicie opcjonalne, a jeśli używasz świeżych, słodkich owoców, jest po prostu zbędne. Jeśli jednak chcesz dosłodzić sorbet i chcesz, aby był wegański, po prostu wybierz czysty syrop klonowy zamiast surowego miodu. I już jest słodziej!
Świetnym połączeniem jest także sorbet z mango i limonki. Ten bogaty i słodki sorbet to idealny sposób na ochłodzenie w upalny letni dzień.

Jak zamrozić świeże owoce na sorbet owocowy?Często zadawane mi pytanie dotyczy tego, czy konieczne jest samodzielne zamrożenie owoców, czy też można użyć już zamrożonych owoców ze sklepu. Osobiście wolę zamrażać własne owoce, ponieważ mogę całkowicie kontrolować wybór najświeższych, najbardziej dojrzałych i najsłodszych dostępnych owoców, które są w sezonie. Jednak nie jest konieczne zamrażanie własnych owoców. Jeśli chcesz użyć torby mrożonych owoców (czy masz już w zamrażarce, czy masz ochotę na coś, co nie jest w sezonie), ten przepis nadal będzie działał idealnie.

Podczas przygotowania owoców do mrożenia, staraj się, aby kawałki były możliwie równe, ponieważ ułatwi to ich zblendowanie. A kiedy kładziesz pokrojone w kostkę świeże owoce na blasze do pieczenia do zamrożenia, upewnij się, że są trochę rozstawione i nie dotykają się. Jeśli zetkną się lub zamarzną w kupie, trudniej będzie je rozdzielić i dodać do robota kuchennego w celu wymieszania. To kolejny problem związany z kupowaniem wstępnie mrożonych owoców, ponieważ trudniej jest rozdzielić, kiedy są zamrożone w „kupie”.Sorbety to nie tylko chłodny przysmak podczas wakacji, ale także świetny pomysł, aby przemycić trochę witamin do naszych organizmów. Całkowicie naturalne sorbety to bomba energetyczna dla naszego zdrowia. Jak przygotować taką słodycz?

Niestety, wiele sorbetów owocowych kupowanych w sklepie zawiera DUŻO dodanych cukrów, co naprawdę nie jest konieczne, aby cieszyć się tymi lodami. Zamiast tego możesz zrobić własny zdrowy sorbet, używając znacznie mniej substancji słodzących, a jeśli potrzebujesz dosłodzenia, możesz dodać świeży miód, aby uniknąć rafinowanych cukrów. Jeśli Twój owoc jest na początku bardzo słodki, nie musisz dodawać żadnego słodzika, co jest niesamowite i zapewnia jeden zdrowy, pozbawiony zbędnych składników mrożony deser.

Mam nadzieję, że już niedługo będziesz delektować się przepysznym smakiem domowych lodów, które zrobisz samodzielnie lub z pomocą rodzinki. Pamiętaj, każde wspólne gotowanie to wspaniały czas zabawy dla najbliższych, a także fajny pomysł na naukę czegoś nowego.

Słodkie sorbety będą jeszcze pyszniejsze, jeśli podasz je w pięknych naczyniach. Świetnie sprawdzą się tutaj papierowe kubeczki! Sprawdź naszą ofertę w YUPPI SKLEPIE.

​​​​​​​


Zobacz inne przepisy w naszym blogu na potrawy, słodycze i przysmaki idealne na przyjęcia i domowy chillout.

#słodkistół #lody #sorbet #lodysorbetowe #zdrowelody #zdrowesłodycze #słodyczenaupał #domowesmaki #przysmaki #torty #ciasteczka #sprawdzoneprzepisy #jestsmacznie #smakowicie #zabawadlacalejrodziny #zabawa #czasrazem #przepisynaprzyjecia #słodkości #mmm
 
Przeczytaj także:
© Copyrights 2019 Yuppi  |  Polityka prywatności Agencja Interaktywna Sun Group